تصویر برداری ۴۸ درصد دفاتر دستنویس دفاتر اسناد رسمی بوشهر اجرا شد - کانون سردفتران و دفتریاران استان بوشهر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تصویر برداری ۴۸ درصد دفاتر دستنویس دفاتر اسناد رسمی بوشهر اجرا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، رضا بزرگمهر گفت: اسکن و آرشیو الکترونیکی دفاتر اسناد رسمی در راستای حفظ حقوق اشخاص در اسناد تنظیمی است. در همین راستا تاکنون دفاتر قانونی بیش از ۴۸ درصد از دفترخانه های اسناد رسمی فعال استان بوشهر آرشیو و اسکن شده اند.

وی آرشیو الکترونیکی دفاتر قانونی دفاتر اسناد رسمی را آخرین حلقه الکترونیکی کردن فرایند ثبت سند رسمی عنوان کرد و افزود: با انجام کامل آرشیو این دفاتر ضمن جمع آوری دفاتر فیزیکی در کلیه دفاتر اسناد رسمی، فایل تصاویر آن‌ها در مرکز داده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بارگزاری شده و بزودی تمام سران دفاتر در سامانه ثبت الکترونیکی به تصاویر دفتر خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر افزود: این امر ضمن جلوگیری از دخل و تصرف در دفاتر، موجب بالا رفتن امنیت در نگهداری دفاتر از خطرات احتمالی نظیر آتش سوزی و پوسیدگی و نیز بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله می شود.

وی افزود: تعداد ۱۲۷ دفتر اسناد رسمی اصیل و کفیل در استان وجود دارد که تاکنون ۱۹۳۷ دفتر قانونی ۳۳ دفترخانه اسکن و آرشیو شده است و ۲۹ دفترخانه بر اساس شیوه نامه بهره برداری از دفتر الکترونیک سردفتر اسناد رسمی فاقد دفتر سنتی و دست نویس بوده اند که مجموعا ۶۲ دفتر اسناد رسمی دفاتر قانونی آن‌ها اسکن و آرشیو شده است. در واقع دفاتر قانونی بیش از ۴۸ درصد از دفترخانه های اسناد رسمی فعال استان بوشهر آرشیو و اسکن شده اند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با بیان اینکه اسکن و آرشیو الکترونیکی دفاتر اسناد رسمی در راستای حفظ حقوق اشخاص در اسناد تنظیمی و حفاظت و نگهداری از مفاد مندرج در دفاتر اسناد رسمی است، افزود: اسکن و آرشیو الکترونیکی مدارک در اجرای سند تحول قضایی و تبصره ۳۵ آئین نامه دفاتر اسناد رسمی اجرا می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید...

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false